rejestracja w fit.plrejestracja
crosscore zumba fitness taniec poradnia dietetyczna super Pani twardziel sex i przemoc drabina jakuba fitness projektowanie stron internetowych

Ekstremalni kulturyści

Kulturystyka to sport budzący naprawdę duże emocje. Podobnie jak postacie, których nazwiska zapisały się w historii tego sportu... choć nie zawsze pozytywnie

Gregg Valentino - największy biceps świata

Gregg Valentino

Gregg Valentino to jeden z najbardziej kontrowersyjnych kulturystów na świecie. Przygodę z kształtowaniem mięśni zaczął już w wieku 13 lat. Po 23 latach naturalnych treningów zaczął eksperymentować ze steroidami. Dzięki nim jego biceps urósł do rekordowego rozmiaru 68,8 cm. Po kilku latach stosowania niedozwolonych substancji w prawą rękę wdała się infekcja, a biceps eksplodował do nieludzkich rozmiarów. Próba domowej operacji, którą nagrał kamerką wideo, zakończyła się utratą dużej ilości krwi i pobytem w szpitalu.

Dramat Valentino nie skończył się wraz z wyjściem z kliniki. Policja znalazła w jego mieszkaniu steroidy o łącznej wartości około 75 tysięcy dolarów, w tym głównie Synthol. Za sprzedaż nielegalnych dopalaczy trafił do więzienia. Synthol wstrzykiwany domięśniowo zrujnował sportową karierę kulturysty.

Markus Ruhl - właściciel największych ramion na świecie

Markus Ruhl, właściciel największych ramion na świecie zakończył karierę w 2007 roku. Mimo to, jego mięśnie wciąż robią duże wrażenie. Niemiecki kulturysta jest obok Johnnie Jacksona i Ronnie Colemana, najsilniejszym zawodnikiem.

Ronnie Colleman - ośmiokrotny Mr Olympia

Ronnie Colleman to rekordzista w ilości zdobytych trofeów. Amerykanin w trakcie swojej profesjonalnej kariery, aż ośmiokrotnie sięgał po najbardziej prestiżowy tytuł w kulturystyce – Mr Olympia. Na jego koncie znajduje się w sumie 26 nagród.

Arnold Schwarzenegger - najmłodszy zdobywca Mr Universe

Dzisiejszy gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger miał 20 lat gdy sięgał po tytuł Mr Universe. Później aż siedmiokrotnie wygrywał prestiżowe Mr Olympia. Filmowy Terminator zapisał się złotymi zgłoskami w historii kulturystyki i mimo że sportową karierę zakończył już dawno, przez wielu wciąż uważany jest za wzór proporcji. Schwarzenegger jest też autorem kilku książek poświęconych kulturystyce.

Lou Ferringo - filmowy Hulk

Lou Ferringo

Przez wiele lat był wielkim konkurentem Arnolda Schwarzeneggera, a po zakończeniu sportowej kariery poszedł w jego ślady. Po raz pierwszy przed kamerami pojawił się w dokumentalnym filmie „Pompując żelazo” (1977) u boku Arnolda Schwarzeneggera. Jednak kinową sławę zawdzięcza komiksowej postaci superbohatera Hulka, głównej postaci z serii filmów – Niewiarygodny Hulk powstałej w latach 70.

Johnnie O. Jackson – wzór proporcji

Johnie Jackson

Johnie O. Jackson nigdy nie należał do największych kulturystów, jednak gęstość jego mięśni robiła wrażenie nawet na dużo większych rywalach. Do dziś wielu młodych adeptów stawia sobie za cel uzyskanie podobnej sylwetki.

www.fit.pl

tagi: ekstremalni kulturyści, najlepsi kulturyści, legenda kulturystyki, legendarni kulturyści, ronnie colleman, arnold schwarzenegger, markus ruhl, gregg valentino, lou ferringo,
Skomentuj ten artykuł Wszystkie komentarze Zobacz inne dyskusje
patologia- pakiet: niepełnosprawność + bigoreksja;
mnie się kompletnie nie podoba; tylko kulturystyka klasyczna = piękno i harmonia ciała

Aga25a | 2012.10.25, 11:10:04
POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:
Suplementacja dla osób początkujących i ćwiczących rekreacyjnie
Suplementacja dla osób początkujących i ćwiczących rekreacyjnie
Chcesz spalić tłuszcz? Postaw na interwały
Chcesz spalić tłuszcz? Postaw na interwały
Zimna kąpiel? Nie po treningu
Zimna kąpiel? Nie po treningu
Kilka sposobów na zwiększenie intensywności treningu
Kilka sposobów na zwiększenie intensywności treningu
Przerwy między powtórzeniami - jak długie?
Przerwy między powtórzeniami - jak długie?
Robert Piotrkowicz - Droga do Arnold Classic 2011
Robert Piotrkowicz - Droga do Arnold Classic 2011
Budowanie masy mięśniowej
Budowanie masy mięśniowej
Jak stworzyć doskonałą siłownię w domu?
Jak stworzyć doskonałą siłownię w domu?
Gromimy kulturystyczne mity
Gromimy kulturystyczne mity
Tomasz Bobrowski - Dieta to podstawa dla kulturysty
Tomasz Bobrowski - Dieta to podstawa dla kulturysty